Tartu Taliujumiskeskus asub Anne kanali ääres, Vetelpääste jaamas Pikk tn 63
Organiseeritud talisuplus ja ujumine on Tartus 1.oktoobrist kuni 31.aprillini.
Oled hommikuti väsinud, vajad ärkamiseks abi, soovid karastada ennast, lihtsalt meeldib ujuda, soovid hea seltskonnaga midagi koos teha või otsid ekstreemsusi. Kui vastad vähemalt ühele kriteeriumile oled kohe kindlasti oodatud!
Tartu Taliujumiskeskus on avatud järgnevalt:
Tööpäeviti 7.30-9.00
Teisipäeviti 19.00 koos saunaga
Nädalavahetuseti kokkuleppel
Lisaks on talvisel perioodil Emajõe ääres , Lodjakoja juures katusealune kus võimalus 24/7 suplemas käia.
lisainfo leitav FB Tartu Taliujumiskeskus – Võrguinglid

Oodatud on kõik meie võistlusele Anne kanalisse

img_3017

24.veebruaril Tartus toimunud Pingviinide Paraadil õnnestus käima lükata hetkel maailma suurim jääkarusell. Tartu taliujuja Mart Nöpsi mitu kuud küpsenud ideel ja algatusel tublide klubiliikmete abiga rajatud 60,4 m läbimõüduga karusell pakkus rõõmu lisaks talisuplejatele ka linnakodanikele terve päeva jooksul. Jääkarusellil ja ujumisraja kohal sai nautida suurepärast showesinemist Eesti ühe tuntuma ja maailma paremikku kuuluva slackline-artisti Tauri Vahesaar’e poolt. Üle jääaugu lindil kõndida oli tema jaoks esimene kord, samuti polnud ta kunagi varem talisuplust proovinud ja ei olnud see tal plaanis ka seekord aga taliujujad suutsid teda siiski nii palju inspireerida, et ühel hetkel otsustas ta lindil turnides riided seljast võtta ning järjekordselt linditrikilt publiku suureks rõõmuks saltoga vette maanduda.
Ülejäänud päeva sisustasid juba traditsiooniks saanud kätlemine punasel vaibal ja avaparaad vees, jalad ees võidu-ujumine, vettehüpped ja paljajalujooks, mis seekord oli seoses ilmastikuoludega üle viidud kanaliäärselt jooksurajalt jääle. Paraadil ja jalad-ees ujumisel osalenud Eesti ja maailma edukaim taliujuja Henri Kaarma võttis ujumises võidu ka seekord, teise koha saavutas Mart Nöps ja kolmanda Hannes Viherpuu.
Päeva ohutuse eest hoolt kandnud vabatahtlikud päästjad demonstreerisid veest päästmise võtteid hädaohu korral ning tutvustasid veeohutust jääl liigeldes.
Oodatult populaarseks osutus Tartu klubilistele juba oma headuses tuntud Jaanuse alias Jahimehe omavalmistatud soe põdralihapirukas, mida nüüd ka teised kohaletulnud muu söögi-ja joogipoolise hulgas maitsta said. Päeva jooksul sai nagu ikka ennast soojendada saunades ja tünnides. Aitäh koostöö eest: Tako Tünnisaun, Saunasõber, Plastoral oü, Storent Eesti, Alatskivi Lossirestoran, Tallinna Taliujumine MTÜ ja loomulikult kõik Tartu taliujujad, kelle entusiasm on siiani ürituse õnnestumisel määravaks olnud ja loodetavasti ei vaibu ka edaspidi.