Eesti korraldab taliujumise maailmameistrivõistlused

5.-10. märts 2018 toimuvad Eestis esmakordselt taliujumise maailmameistrivõistlused, kuhu oodatakse 1500 võistlejat rohkem kui 30-st riigist. Võistluskeskuseks on määratud Tallinn ja võistluspaigaks Admiraliteedi bassein.

„Kui me 2009. aastal sõpradega mõtlesime, et võiks taliujumist proovida, ei oleks me ealeski ette kujutanud, et korraldame 9 aastat hiljem maailmameistrivõistlused,“ ütles võistluste peakorraldaja Hannes Viherpuu. „Nüüd tundsime, et julgeme selle vastutuse võtta. Meie eesmärgiks on Eestis korraldada kõigi aegade rahvarohkem taliujumise MM.“

„Võistlused usaldati Eestile, kuna teatakse meie head korraldustaset. Samuti mängis määravat rolli Eesti logistiline asukoht, mis on võistlusteks soodne,“ lisas Viherpalu

Taliujumise maailmameistrivõistluste  viie päevane programm sisaldab sporti, kultuuri ja meelelahutust. Seda kõike aitab korraldada ligi 100-liikmeline meeskond, kellest enamuse moodustavad vabatahtlikud.

Taliujumise MM toimub iga kahe aasta tagant. Möödunud aastal toimusid võistlused Venemaal Tjumenis.

Võistlusi korraldab Tallinna Taliujumiskeskus MTÜ, kes on aastaid korraldanud eeskujulikult harrastajatele mõeldud võistlust Pirita Open. Tallinna Talisuplusfestival Pirita Open toimub tänavu 3.-4. märtsil ja on maailmakarika viimane etapp.

Taliujumise MMi korraldamist toetab EAS.

Kommentaarid