Jelgavas osales 290 sportlast 16 riigist.

Nädalavahetusel 3.-5. novembrini Jelgavas toimunud esimesel MK taliujumise etapil oli ilm seekord meeldivalt soe: õhk +6C ja vesi +5C.

Osales 290 sportlast 16 riigist.

Eesti taliujumisklubidest olid esindatud Tallinn, Tartu, Pärnu ja Türi, kokku koguni 30 taliujujaga. Jelgava on taliujumise hooajal peetavatest 6 MK etapist lähim eestlaste jaoks, oma Tallinna etapp muidugi välja arvatud, seetõttu oli ka osavõtt rohkearvuline. Päris mitme eestlasest osaleja jaoks oli Jelgava etapp esimeseks võistluskogemuseks taliujumises. Eestlased teateujumises osa ei võtnud.

Koju toodi arvestatav hulk medaleid, mida taliujumisvõistlustel ongi palju, sest arvestus käib 5-aastase intervalliga vanusegruppide kaupa.

Edukaimad etteasted eestlastest tegid  Merle Vantsi, Kristiina Arusoo, Sirje Eirand,

Artur Tikkerbär, Aleksei Terestsenkov, Bruno Nopponen, Aivar Rosenberg, Alder Harkmann, Daniel Tikkerbär, kes pidid oma medalid välja teenima tihedaima konkurentsiga vanuseklassides.

Naiste arvestuses tõid medalite arvule lisa Silvia Kruusla, Tiia Brakmann, Piret Mathiesen, Eili Paap, Evelin Jõgeda, Heli Hiiemäe, Silvi Salupere ja Malle Elvet. Meeste arvestuses Jüri Koger, Lembit Laht ja Rauno Pärg.

Ajaloolise haruldase hetke lõi Kristiina Arusoo, kes ujus legendaarse Jaimie Monahan’iga identse aja, jagades sellega esikohta.

Kogu üritus oli seekord jaotatud kolmele päevale. Laupäeva õhtul pisut kohmakalt alanud õhtusöök ja afterparty sai siiski kiiresti sisse taliujujate seltskonnale omase rõõmsa hoo ja enamus peole jäänuid lustisid limbo ja ühistantsu hoos südaööni.

Pühapäeva hommikul, kui vee temperatuur oli tõusnud lausa +6C-ni, tegid neli alles jäänud eesti esindajat koos lätlaste, inglaste, soomlaste ja ameeriklastega kaasa sõprusujumise, mille käigus inglismaa tõusvad taliujumislegendid Shaun Hales ja Redy Redfern sooritasid 1 km distantsi ICE mile’i kvalifikatsiooniks.

Järgmine MK etapp taliujumises toimub juba 16.-19. Novembril Vladivostokis, eestlaste järgmised etteasted tõenäoliselt jäävad kolmandale , 17.-19. Jaanuaril toimuvale Minski etapile.

Enne seda on võimalus mõõtu võtta 16. Detsembril toimuvatel Eesti Lahtistel Meistrivõistlustel Tartus, kus esmakordselt on kavas ka 100m kompleksujumine.

Täpne ülevaade võidetud medalitest tulemas peatselt.

Kommentaarid