Korduma kippuvad küsimused

Kuidas alustada taliujumisega?

Alustada võiks sellest, et leiad endale kaaslase kellega koos  soovid keha karastada  ja suundud enda kodukohale lähimasse taliujumiskeskusesse.  Küsimus on puhtalt turvalisuses. Külm ilm ja külm vesi mõjub meie organismile kindlasti teist moodi kui suvel avaveekogudes  ujudes. 

Mitte vähem tähtis on koht ja asjaolud  kus kus taliujumist teha.

Soovitame kindlasti Tallinna Taliujumiskeskust Pirital, Kakumäe või Pärnu taliujumiskeskust. Dobib  ka Tartu taliujumiskeskus ja paljud tänaseks ilmunud muud keskused, seltsid üle Eesti.  Mine kohale ja sind juhendatakse.

Kus saab taliujumist harrastada?

Taliujumist saab harrastada igas avaveekogus kus suvelgi saab ujuda .

Soovitame siiski alustuseks liituda või külastada  mõnda taliujumis või talisuplus seltsingut  kus on kõik tegevuseks  vajalik  keskkond ja varustus olemas. 

Siit leiad lingi kus on Eestis teadaolevad keskused: https://www.taliujumine.ee/asukohad/

Millist varustust peaks omama, kui soovid tegeleda taliujumisega?

Mingit erilist varustust vaja ei ole. Ujumisriided, rätik ja plätud on miinimun. Soovitame  kasutada ujumismütsi neil, kel pikemad juuksed ja ka ujumisprille ( kui läheb kiiremaks ujumiseks) . Rahuliku ujumis puhul pähe tavaline müts mis kaitseb külma tuule eest  ja ujumisprille polegi vaja. 

Kindad? Jalanõud?  Kui lähed vette tööd tegema ( jääd lõhkuma)  või põhi ettearvamatu, siis jalamnõd võivad kaitsta sinu jalataldu.  Muul juhul kindad ja müts on mitte vajalik.  Kui on külm, siis tule välja. Abimaterjalid segavad karastamist.

Kas taliujumisest või karastamisest võib saada sõltuvuse?

Kui vaatad kodu aknast välja veekogu poole ise seda nägemata ja teed seda talvel. Jah sõltuvus.

Hea küsimus?

Vastus.

Hea küsimus?

Vastus.

Hea küsimus?

Vastus.

Hea küsimus?

Vastus.

Hea küsimus?

Vastus

Hea küsimus?

Vastus.

Hea küsimus?

Vastus.

Hea küsimus?

Vastus.

linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram