Meist

WWW.TALIUJUMINE.EE

kodulehe loojad ja senised toimetajad on Eesti vanima ja suurima liikmeskonnaga taliujumisklubi  Tallinna Taliujumiskeskus asutajad ja üle 10 aasta Eestis taliujuminst spordiklubina juhtinud juhatuse liikmed.

Väga lühidalt:

Taliujumine kui mõiste ja spordiala sai Eestis alguse 2009/2010 hooajal, kui 10-15 ujumistaustaga sõbral tuli mõte jätkata avaveeujumise treeninguid Pirita rannas

sügise tulekust hoolimata.

Eesmärgiks oli end karastada ja ujuda terve talve, et veebruaris 2010 minna Sloveeniase Bledi Taliujumise maailmameistrivõistlustele ja viis ujujat sinna ka jõudis.

Tagasi tulles sai kohe selgeks, et Eestis peab ka taliujumisega süsteemselt tegelema hakkama, oli vaja oma võistlust ja kohta kus koos treenida.

Esimene Taliujumisvõistlus toimus Pirital 2010 märtsis ja selle nimeks sai Pirita Open talisuplusfestival. Selle nime all on sestpeale korraldatud Eesti Meistrivõistlusi.

2010/2011 hooajal renditi klubihoone sponsorilt.

2011/2012 hooajal, täpsemalt  20.11.2011 avas uksed päris oma klubihoone, mis asus Pirita jõe ääres B akvatooriumis kuni 2018 kevadeni.

Sellest ajast on Tallinna Taliujumiskeskus Pirital olnud kaubamärgina Pirital tegutseva taliujumiskeskuse nimeks.

2018 märtsis oli klubi Tallinnas toimunud Taliujumise Maailmameistrivõistluste kaaskorraldaja koos võistluste omaniku IWSA-ga

2018 sügisest muutus klubi asukoht B akvatooriumist merele lähemale, nüüdsesse asukohta Alexela tankla kõrval.

Vahetus ka operaator, kelleks sai Taliujumiskeskus Pirital MTÜ, mis keskendub peamiselt taliujumise klubilisele tegevusele .

Klubihoone on aja jooksul 3x suurenenud.

Klubi hooajaliikmeid on 2021 a. novembri seisuga ligi 300 inimest.

2018 sügisest avati klubiline tegevus ka Kakumäel, Haven jahisadamas, 2020 aastal ka Pärnus.

Kodulehte www.taliujumine.ee pidades ja hoides teeb Tallinna Taliujumiskeskus koostööd taliujumisklubide, talisuplusseltside ja -ühendustega. Ikka selleks, et karastamine, taliujumine kui harrastus ja sport oleks Eestis olemas ja areneks.

 

 

 

PIRITA
PÄRNU HUUM

Meie toetajad

HAKKA TOETAJAKS
facebook-squareinstagram