Meist

WWW.TALIUJUMINE.EE

kodulehe loojad ja senised toimetajad on Eesti vanima ja suurima liikmeskonnaga taliujumisklubi  Tallinna Taliujumiskeskus asutajad ja 10 aastat Eestis taliujuminst spordiklubina juhtinud juhatuse liikmed.

Väga lühidalt:

Taliujumine kui mõiste ja spordiala sai Eestis alguse 2009/2010 kui ujumistaustaga 10-15 sõbral tuli mõte  jätkata avaveeujumis treeninguid  Pirita rannas sügise tulekust hoolimata. Eesmärgiks oli end karastada ja ujuda terve talve, et veebruaris 2010 minna Sloveenias Bleedis peetud Taliujumise meistrivõistlustele võistlema.

5 inimest Bledi MM-ile ka jõudis.

Tagasi tulles sai kohe selgeks, et Eestis peab ka taliujumist tegema hakkama.

Oli vaja oma võistlust ja kohta kus koos treenida.

Esimene Taliujumisvõistlus toimus Pirital 2010 märts mille nimeks sai Pirita Open talisuplusfestival. Selle nime all on korraldatud Eestis 8 korda Eesti Meistrivõistlusi

Klubihoone renditi 2010/2011 hooajal sponsorilt.

2011/2012 hooajal, täpsemalt  20.11.2011 avas uksed päris  oma klubihoone mis asus  Pirita jõe ääres B akvatooriumis kuni 2018 kevad.

Sellest ajast on Tallinna Taliujumiskeskus kaubamärgina  Pirital tegutseva taliujumiskeskuse nimi olnud tänaseni.

2018 märtsis oli klubi Tallinnas toimunud Taliujumise Maailmameistrivõistluste kaaskorraldaja koos võistluste omaniku IWSA-ga

Täna on Tallinna Taliujumiskeskuse operaator Taliujumiskeskus Pirital MTÜ kes keskendub peamiselt taliujumis klubilisele tegevusele .

Taliujumiskeskus on kolinud uude kohta merele lähemale ja on nüüd 2x suurem.

2018 sügisest avati ka klubiline tegevus Kakumäele Haven jahisadamas .

Kodulehte pidades ja hoides teeb Tallinna Taliujumiskeskus koostööd taliujumisklubide , talisuplus seltside ja ühendustega. Selleks, et Eestis taliujumine kui harrastus ja sport oleks olemas.

 

Täpsemalt Tallinna Taliujumiskeskusest loe siit

 

 

 

 

VÕTA ÜHENDUST
+372 502 9593
info@taliujumine.ee
taliujumine.ee

Meie toetajad

HAKKA TOETAJAKS
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram